دسته‌بندی

گرمایشی ، موتورخانه

گرمایشی ، موتورخانه

تجهیزات گرمایشی و موتورخانه 

یکی از مسائلی که همواره در زندگی انسان ها اهمیت زیادی داشته، ایجاد گرمای مطبوع در فصول سرد سال است که در دوران های مختلف، با استفاده از فناوری ها، سوخت ها و تاسیسات وقت به آن دست یافته اند. 

تولید و عرضه انواع تجهیزات کاربردی تأسیسات گرمایشی ساختمان و موتورخانه مرکزی از گذشته مورد توجه شرکت های مختلف سازنده تجهیزات تأسیسات حرارتی قرار گرفته و با گذشت زمان عوامل زیادی دست به دست داده اند تا بتوانند بهترین محصول را برای ایجاد گرمایش مطبوع ساختمان انتخاب، تولید و عرضه نمایند.

در این مطلب به معرفی انواع تأسیسات گرمایشی ساختمان و موتورخانه و نحوه محاسبه، انتخاب، کارکرد و شیوه استفاده از آنها می پردازیم. 

رادیاتور

رادیاتورها به سه دسته پره ای، پنلی و حوله خشک کن تقسیم می شوند که هر کدام از جنس فولاد، آلومینیوم و استیل قابل عرضه می باشد. همچنین در سایت مرجع و فروشگاهی تاسیسات کلاب انواع دیگر رادیاتورها مانند رادیاتور دکوراتیو و رادیاتور های برقی در دسترس مشتریان گرامی قرار دارد.

رادیاتور فولادی

رادیاتور های فولادی از جنس ورق فولادی و با رنگ آمیزی الکترو استاتیک تولید می شوند و از نظر زیبایی ظاهری، توان رقابت با رادیاتورهای آلومینیومی پره ای را ندارند. اما مزیت اصلی رادیاتورهای فولادی در رقابت با سایر رادیاتور ها توان انتقال حرارتی بالا و قیمت مناسب آن می باشد.

رادیاتور آلومینیومی

رادیاتور آلومینیومی از آلیاژ محکم آلومینیوم تمام دایکاست، یا اکسترود و یا دایکاست اکسترود و به صورت پره ای تولید می شود. بصورت کلی شرکت های تولید کننده رادیاتور آلومینیومی، محصولات خود را به صورت 5 پره، 7 پره و 10 پره تولید می کنند، البته طبق سفارش مشتری، رادیاتورهای آلومینیومی در تعداد پره های بیشتری نیز قابل تولید می باشد.

رادیاتور دکوراتیو

رادیاتور های دکوراتیو از تولیدات به روز شرکت هایی نظیر آنیت و HTM می باشد که به دلیل ظاهر زیبا مورد استقبال گشترده مشتری قرار گرفته و با طرح های متنوع زیبایی خاصی به منازل و محیط های اداری می بخشد.

رادیاتور پنلی

رادیاتورهای پنلی به صورت یکپارچه ساخته می شوند. رادیاتور پنلی زیرمجموعه رادیاتورهای فولادی به حساب می آیند و انتقال گرما را به طور یکنواخت انجام می دهند. رادیاتورهای پنلی از هر دو طرف قابلیت نصب دارند.

از جمله معایب آن ها امکان زنگ زدگی و سوراخ شدن بلند مدت، خصوصا در محیط های با رطوبت زیاد می باشد.

رادیاتورهای آلومینیومی، فولادی و پنلی، در دو مورد وجه اشتراک دارند؛ نیاز به نصب توسط نصاب و همچنین نیاز به پکیج یا تاسیسات موتورخانه مرکزی برای تأمین گرمایش آب گرم درون آن ها، وجه اشتراک این رادیاتورهاست.

رادیاتور برقی

رادیاتورهای برقی، کارایی آسانی نسبت به رادیاتورهای دیگر دارند به طوری که با وارد کردن دوشاخه به پریز برق، می توانید از گرمای مطبوع آن ها لذت ببرید. رادیاتورهای برقی در ظرفیت ها و ظاهر متفاوت تولید می شوند؛ استفاده از این رادیاتورها در مناطقی که کمبود سوخت های فسیلی (گاز و گازوئیل) وجود دارد، راهکار مناسبی جهت تامین گرمایش مطلوب می باشد.

پکیج گرمایشی

یکی از پر کاربرد ترین تجهیزات گرمایشی در فصول سرد سال پکیج گرمایشی می باشد که به تنهایی بعنوان موتورخانه ای کوچک در ساختمان های مسکونی و اداری مورد استفاده قرار می گیرد.

پکیج ها به انواع دیواری و زمینی تقسیم می شوند، بر اساس شرایط محیط و گرمای مورد نیاز هر واحد، می توان در یک ساختمان از هر دو نوع پکیج زمینی و دیواری استفاده کرد، با این تفاوت که پکیج های دیواری براحتی قابلیت نصب در فضای داخلی ساختمان مثل آشپزخانه را دارد و همچنین حجم کمتری از فضا را اشغال می کند.

همچنین در سایت مرجع و فروشگاهی تاسیسات کلاب، پکیج های دیواری و زمینی در انواع مختلف گازی، گازوئیلی، چگالشی، برقی، دوگانه سوز و سه گانه سوز موجود می باشد.

وظیفه پکیج تأمین آبگرم مصرفی ساختمان و تأمین حرارت لازم برای گرم کردن رادیاتورهاست. با وجود پکیج، دیگر نیازی به تاسیسات موتورخانه مرکزی نمی باشد و این موضوع سبب کاهش هزینه های گزاف لوله کشی و تأمین دیگ و مشعل و ... جهت احداث تاسیسات گرمایشی ساختمان و موتورخانه مرکزی می گردد.

پکیج های دیواری و زمینی به دو دسته پکیج های فن دار و پکیج های بدون فن تقسیم می شوند. وجود فن در پکیج های فن دار، باعث تخلیه دود و گازهای سمی ناشی از احتراق از طریق دودکش می شوند.

پکیج های دیواری و زمینی از یک یا دو مبدل حرارتی بهره می برند، که پکیج تک مبدل با پکیج دو مبدل کارایی متفاوتی دارند. در پکیج های دومبدل یکی از مبدل ها برای تأمین آبگرم مصرفی و دیگری برای ایجاد گرمایش لازم رادیاتور ها به کار می رود.

پکیج های ایران رادیاتور، پکیج های بوتان، پکیج های شوفاژکار، پکیج های گرم ایران، آذران امرتات، داتیس کار و ... طبق آخرین استانداردها و فناوری های روز دنیا تولید می شوند و از محصولات خارجی با کیفیت در این زمینه می توان به پکیج های ایمرگاز، پکیج های آریستون، پکیج های بوش، پکیج های یونیکال و... اشاره نمود.

 هیتر

یکی از تأسیات گرمایشی بروز و پرکاربرد در ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری و حتی رستوران ها، هیتر می باشد. هیترها در انواع مختلف گازی، گازوئیلی، دوگانه سوز و نفتی تولید می شوند و بدون نیاز به تامین آبگرم در تاسیسات گرمایشی توان تامین گرمایی بسیار بالایی را دارند. هیترهای برند انرژی و برند گرماسان از جمله هیتر های محبوب در این زمینه به شمار می رود.

هیتر گازی

هیترهای گازی در دو نوع فن دار و بدون فن تولید می شوند، هیتر های گازی در ظرفیت های مختلف جهت کاربری در فضاهای مختلف خانگی و حتی صنعتی با متراژ بالا مورد استفاده قرار می گیرند.

هیترهای صنعتی معمولا در محیط های صنعتی و کارگاهی مورد استفاده قرار می گیرند و گرمای بسیار زیادی تولید می کنند. همچنین نوع خانگی هیترها با تولید گرمای مطبوع و ظاهری شیک، گرمابخش محیط منازل مصرف کنندگان می باشد. این هیترها با سوخت گاز طبیعی کار می کنند ولی برخی از مدل ها نیز با سوخت گازوئیل و حتی نفت و گاز مایع کار می کنند.

هیتر برقی

یکی از سیستم‌های گرمایشی مطمئن و کوچک که نیروی برق را به انرژی گرمایشی تبدیل می‌کند هیتر برقی است. هیتر برقی یا هیتر برقی اغلب دارای یک لوله سفالی شکل است که به واسطه یک سیم نازک احاطه شده است. نیروی برق به کمک المنت انرژی گرمایشی تولید کرده و سفال را گرم می‌کند و پس از مدتی باعث گرم شدن محیط خواهد شد.

هیتر برقی فن دار

هیتر برقی فن دار دارای یک المنت است که محیط اطراف خود را گرم می‌کند و فن موجود در دستگاه، این هوای گرم را به محیط بیرون منتقل می‌کند. بخاری برقی فن دار دارای سنسور ترموستات است یعنی زمانیکه بیشتر از حد مجاز گرم شود به صورت خودکار خاموش خواهد شد. به صورت کلی می‌توان گفت امروزه این نوع هیتر برقی طرفداران زیادی دارند.

هیتر برقی تابشی

هیتر برقی تابشی به نوعی از بخاری برقی‌ها می‌گویم که دارای چندین المنت هستند که پشت آن‌ها اغلب یک سطح بازتابنده قرار دارد. میزان گرمادهی بخاری برقی وابسته به تعداد المنت‌های است که روشن می‌کنید. بخاری برقی برای گرمادهی مستقیم مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای مکان‌هایی که هوای آن در جریان است مناسب است. این نوع هیتر بدون صدا است و هیچگونه سر و صدایی ایجاد نمی‌کند.

هیتر برقی کانوکتور

این نوع هیتر برقی دارای المنت و فن است یعنی در صورتی که فن آن خاموش هم باشد قادر به گرم کردن محیط است و می‌تواند به صورت بی‌صدا محیط را گرم کند اما به کمک فن عملکرد بهتری خواهد داشت. پس می‌توان گفت بخاری برقی کانوکتور مانند هیتر فن دار و تابشی است یعنی قادر به انجام کار هر دوی آن‌ها است. البته باید بدانید بهترین برند این نوع بخاری‌های برقی فلر، پارس خزر و برفاب است که شما می‌توانید هر کدام از موارد گفته شده را در بازار ایران تهیه کنید.

توسط یک المنت برقی انجام می‌شود. المنت برقی تشکیل شده از یک مقاومت و یک سیم نازک نیمه هادی که از مقاومت گرفته شده است. در این فرآیند برق وارد مقاومت شده و سپس به سیم منتقل می‌شود و پس از آن انرژی برق را به انرژی گرمایشی تبدیل می‌کند و باعث گرم شدن آجر و یا سفال خواهد شد که در این حالت گرما به محیط منتقل شده و محیط را گرم می‌کند.

ویژگی ها

 • فن اتوماتیک هیترهای فوق برای خنک کردن کامل المنت های دستگاه، حتی پس از خاموش کردن هیتر هم عمل خنک سازی را انجام می دهد
 • دارای ترموستات با دو عملکرد جداگانه (سنسور حدی - سنسور محیطی اتومات)
 • برای تعیین ظرفیت هیتر مورد نیازجهت سالنهای تجاری، نمایشگاهها، سالنهای تولید، سوله ها، مرغداری ها و ... (بر اساس عایق بندی متوسط) به ازاء هر متر مکعب از فضای محل مورد نظر تقریبا معادل 40 کیلوکالری ظرفیت گرمایش (در هر ساعت) در نظر بگیرید.
 • پس از خاموش شدن هیتر تا زمانی که هیتر خنک گردد ترموستات کنترل فن تعبیه شده در دستگاه وظیفه خنک کردن دستگاه را بعهده دارد
 • نصب و جابجایی آسان

یونیت هیتر

یونیت هیتر وظیفه ایجاد گرمایش در سالن هایی که دارای تاسیسات موتورخانه مرکزی هستند بر عهده دارد.

یونیت هیتر در سالن های کارخانه ها، فروشگاه های بزرگ، سوله ها  و ... جهت تامین گرمایش به کار می رود. یونیت هیتر از تجهیزات گرمایشی پر کاربرد در انواع دیواری، سقفی و صنعتی تولید و به بازار عرضه می گردد.

یونیت هیتر مزایای زیادی در مقایسه با رادیاتورها دارد.

یونیت هیتر دارای فن هوادهی می باشد که باعث قدرت حرارتی خیلی بالا در آن می شود، این قدرت حرارتی بالا کمک می کند تا توزیع گرما در محیط های بزرگ و حتی با ارتفاع زیاد سقف، به صورت یکنواخت انجام پذیرد.

یونیت هیترها قابلیت پرتاب باد به صورت عمودی و افقی را دارد و در مدت زمان کوتاهی با سرعت بالا محیط را گرم می کنند، همچنین یونیت هیترهای سقفی و دیواری فضای مفید بسیار کمتری نسبت به دیگر تجهیزات گرمایشی اشغال می کنند که از مزیت های بزرگ آن ها می باشد.

مشعل

بطور کلی وظیفه مشعل ایجاد گرمایش در انواع پکیج های گرمایشی، دیگ و هیتر است و اصطلاحا به آن قلب تأسیسات گرمایشی ساختمان لقب می دهند.

مشعل وسیله ای است که مقدار معینی سوخت و هوا را مخلوط کرده و با احتراق این دو، انرژی سوخت را به انرژی گرمایی تبدیل می کند.

مشعل ها از نظر نوع سوخت به انواع گازسوز، گازوئیل سوز، مازوت سوز، دوگانه سوز و سه گانه سوز  تقسیم می شوند. 

از جمله برند های معتبر و محبوب موجود در سایت مرجع و اصلی تاسیسات کلاب می توان به مشعل ایران رادیاتور، مشعل گرم ایران، مشعل هوفمات و مشعل بالتور اشاره نمود.

لوله و اتصالات و شیر آلات موتورخانه

لوله های مورد استفاده در تأسیسات ساختمان و موتوخانه مرکزی معمولا از جنس لوله های مانیسمان، لوله های سیاه و لوله های گالوانیزه می باشند.

شرکت هایی مثل سپاهان، نیوپایپ، سوپرپایپ، اهواز و سپنتا از جمله شرکت های به نام در زمینه تولید لوله هستند و فعالیت گسترده ای دارند.

شیرآلات مورد استفاده در موتورخانه های مرکزی عمدتا از جنس چدن، آلومینیوم، برنج و پلیمر می باشند.

تنوع برند در تولیدات شیرآلات تاسیسات موتورخانه بسیار گسترده تر از برند های تولید لوله می باشد، از برندهای به نام در زمینه تولید شیرآلات موتورخانه، می توان به کیزایران، کیتز، فاراب، میراب اشاره نمود.

شیرهای کروی، دروازه ای، پروانه ای، کشویی، سورنی در انواع مختلف و با برند و جنس متفاوت در تاسیسات موتورخانه مرکزی مورد استفاده قرار می گیرند.

 استفاده از شیرآلات استاندارد و لوله کشی اصولی کمک شایانی به دوام تاسیسات موتورخانه مرکزی ساختمان می کند، به همین دلیل باید از لوله ها و اتصالات با کیفیت و با دوام بهره برد.

پمپ آب

عمل جابجایی آب توسط پمپ آب انجام می شود و این پمپ ها وظیفه تأمین و انتقال آب مورد نیاز در تأسیسات آبرسانی ساختمان را بر عهده دارند. پمپ های آب از نظر سایز، جنس پروانه، بدنه، دور موتور و ... در انواع مختلف تولید می شوند. از معروفترین پمپ های آبرسانی موجود در بازار می توان به پمپ گراندفوس، پمپ ابارا، پمپ پمپ ایران و پمپ لوارا اشاره نمود.

پمپ سیرکولاتور

پمپ های سیرکولاتور جهت گردانیدن آب گرم در تأسیسات گرمایشی و آب سرد در تأسیسات سرمایشی ساختمان استفاده می شود. پس از تأمین آبگرم در دیگ مرکزی ساختمان، پمپ سیرکولاتور آب گرم را از دیگ موتورخانه جهت ایجاد گرمایش به لوله های رادیاتورها منتقل می کند.

پمپ های سیرکولاتور گراندفوس، پمپ های سیرکولاتور پمپ ایران، پمپ های سیرکولاتور ویلو، پمپ های سیرکولاتور IMP و پمپ های سیرکولاتور اپکس از معروف ترین برندهای پمپ سیرکولاتور با کیفیت می باشند.

پمپ تصفیه استخر

پمپ تصفیه استخر قلب هر سیستم تصفیه آب استخر می باشد. این پمپ ها که به پمپ استخر (Pool Pump) نیز معروف هستند، با مکش آب از کاسه استخر، آن را از فیلتر و سایر تجهیزات ضدعفونی کننده عبور داده و مجددا آب تصفیه شده را به کاسه استخر باز می گرداند.

قبل از ورودی هر پمپ تصفیه آب استخری باید لزوما صافی یا موگیر (استرینر) از جنس چدن یا پلاستیک فشرده (باکالیت) قرار گیرد تا برگ، مو و دیگر آلودگی های فیزیکی احتمالی باقی مانده در آب که ممکن است باعث از کار افتادن و یا صدمه دیدن پمپ شود را از آب در گردش سیستم حذف نماید. پمپ تصفیه آب استخر که معمولا از نوع گریز از مرکز یا سانتریفیوژ و همراه با الکتروموتور کوپل مستقیم می باشد، به منظور به حرکت درآوردن آب در سیستم تصفیه خانه استخرها مورد استفاده قرار می گیرد.

 • از مهمترین ویژگی های پمپ های تصفیه آب استخر عملکرد کم صدا (روان کار کردن)، نوع جنس بدنه یا پوسته پمپ استخر(مقاومت در برابر خوردگی های ناشی از کلر یا مواد خورنده موجود در آب) می باشد.
 • همچنین جنس پروانه پمپ استخر نیز باید از نوع مقاوم در برابر خوردگی و همچنین پدیده کاویتاسیون (استیل یا abs) ساخته شود. معمولا پمپ های استخر مانند شکل زیر به همراه استرینر مربوطه به صورت یکپارچه و آب بند ساخته و عرضه می گردند.
 • برای انتخاب پمپ تصفیه آب مناسب هر استخر باید فاصله موتورخانه تا کاسه استخر (طول مسیر لوله کشی) و همچنین افت فشار لوازم و تجهیزاتی مانند موگیر، صافی، مبدل حرارتی (یا گرمکن)، افت فشار فیلتر و افت فشار اتصالات را در کنار حجم کاسه استخر (جهت برآورد میزان دبی یا حجم آبدهی) و تصفیه متناسب با نوع کاربری استخر، سرپوشیده یا سر باز در نظر گرفت.

محل اتصال قسمت مکش پمپ تصفیه آب استخر

 • اتصال کفشور: تخلیه اصلی در پایین ترین نقطه استخر قرار گرفته و کف استخر به سمت آن نقطه شیب دار شده است. اکثر آلودگی های ته نشین شده در کف استخر از این محل تخلیه و توسط پمپ آب استخر مکیده می شوند.
 • اتصال اسکیمر یا سرریز: اسکیمرها و سرریزها وظیفه جمع آوری آب سطح استخر را بر عهده دارند که این آب دارای مقدار قابل توجهی از آلودگی های شناور مانند چربی ها، برگ و سایر آلودگی هایی که ته نشین نمی شوند، می باشند.

مبدل حرارتی

مبدل های حرارتی از پرکاربرد تریت و پرمصرف ترین تجهیزات در تأسیسات حرارتی می باشند که نقش اصلی در تبادل حرارت را ایفا می کنند.

مبدل حرارتی به وسیله تبادل گرما بین دو سیال (معمولا، آب، روغن، گاز و یا هوا) عمل تبادل حرارت را انجام می دهند.

مبدل های حرارتی در سه نوع مبدل حرارتی صفحه ای، مبدل حرارتی پوسته و لوله، مبدل حرارتی پره ای تولید و به بازار عرضه می گردند.

از جمله برندهای معتبر تولید کننده مبدل حرارتی می توان به دانفوس، ایماکس، آلفالاوال، کومر و هپاکو اشاره نمود.

تأسیسات گرمایشی جهت راه اندازی موتورخانه

تأسیسات گرمایشی شامل مواردی گسترده ای می شود و ساختمان های مختلف از انواع مختلف تاسیسات گرمایشی استفاده می کنند مثل تاسیسات موتورخانه مرکزی که هنوز جایگاه خود را در زمینه تاسیسات گرمایشی از دست نداده است.

برای ایجاد و راه اندازی یک موتورخانه، به انواع تأسیسات گرمایشی نیاز است تا بتوان برای مدت زمان طولانی از آنها استفاده کرد.

مهم ترین وسیله ای که در ایجاد تاسیسات مرکزی یک موتورخانه به آن نیاز داریم، دیگ آبگرم یا دیگ بخار موتورخانه ساختمان می باشد که در انواع دیگ چدنی، دیگ فولادی و دیگ چگالشی تولید می گردد. در ذیل مطلب کوتاهی از آن را می خوانید.

دیگ چدنی

دیگ های چدنی که به نام دیگ شوفاژ چدنی شناخته می شوند، نسبت به دیگ های فولادی از فشار کار و راندمان جذب انرژی کمتری برخوردارند، ولی از مزیت های آن می توان به قابل تفکیک بودن پره ها، حمل آسان و دارای قیمت پایین تر اشاره نمود. معمولا در تأسیسات گرمایشی ساختمان و موتورخانه مرکزی بیشتر از دیگ های چدنی استفاده قرار می گردد.

دیگ فولادی

دیگ های فولادی بوسیله احتراق و گرمای مشعل و سطوح جذب انرژی گرمایی بیشتر و راندمان حرارتی بالاتر نسبت به دیگ های چدنی، وسیله ای مناسب برای تأمین گرمایش مورد نیاز در صنایع، ساختمان های مختلف و استخر می باشند.

دیگ های فولادی در دو مدل فایرتیوپ و واترتیوپ تولید و معمولا شرکت های تولید کننده این محصولات از سطح انتهای دیگ، برای تبادل حرارت و گردش آب استفاده می کنند، به همین دلیل به این نوع دیگ ها Wet Back لقب می دهند که نسبت به دیگ های فولادی آبگرم Dry Back راندمان و قیمت بالاتری دارند.

دیگ های شوفاز چدنی شوفاژکار و دیگ های لوله و ماشین سازی ایران و دیگ های MI3 از دیگ های معروف نوع چدنی هستند؛ همچنین از برندهای معروف دیگ های آبگرم فولادی نیز می توان به دیگ های آبگرم پاکمن، دیگ های آبگرم سوپراکتیو و دیگ های آبگرم فولادی حرارت گستر و دیگ های کالورپک اشاره نمود.

شومینه

انواع شومینه 

 • شومینه برقی
 • شومینه گازی

شومینه برقی

یکی ازانواع شومینه‌ها، شومینه برقی است. توان اولیه گرمایشی شومینه برقی از طریق نیروی برق تامین می گردد. شومینه‌های برقی قابلیت تنظیم دارند و اگر دمای محیط بالا رود براحتی می‌توانید با خاموش کردن و کنترل میزان حرارت محیط، تعادل دمایی مناسبی در محیط فراهم نمایید. شومینه های برقیدر مقایسه با انواع دیگر شومینه هامقرون به صرفه ترمی باشد. شومینه برقی برخلاف شومینه هیزمیوشومینه گازی نیازی چندانی به تعمیرات و نگهداری ندارد و هنگام استفاده از این نوع شومینه، نگرانی هم از تولید دود و مشکلات گازهای سمی نخواهید داشت.

مزایای استفاده از شومینه های برقی

 • طراحی زیبا
  امروزه شومینه‌های برقی با طرح‌ها، رنگ‌های متفاوتی تولید می‌شوند و شما می‌توانید با توجه به نوع دکوراسیون خود یک شومینه زیبا تهیه نمایید.
 • نصب آسان
  این شومینه‌ها برای نصب و راه اندازی نیازی به متخصص ندارند. نصب شومینه برقی بسیار آسان است و شما می توانید از روی دفترچه راهنما آن را نصب کنید. شومینه های برقی نیازی به دود کش و خط گاز ندارند. شومینه های برقی دارای قابلیت جابجایی می باشند و حتی در صورت نیاز ، می توانید براحتی شومینه را از محل نصب جدا کرده و در مکان دیگری نصب نمایید.
 • دوام طولانی دستگاه
  شومینه‌های برقی نسبت به شومینه های دیگر دارای دوام بیشتری می باشند.زیرا به هیچ سوختی مانند گاز و چوب نیاز ندارند و در آن هیچ محفظه احتراقی مانند شومینه‌های سنتی در نظر گرفته نشده است. علاوه بر این بدنه خارجی شومینه با رنگ و مواد ضد خوردگی ساخته شده و بسیار مقاوم است.
 • کنترل آسان
  بیشتر شومینه‌های برقی دارای کنترل از راه دور می باشند و شما می‌توانید از راه دور عملکرد شومینه را کنترل نمایید. علاوه بر این قابلیت تنظیم دستگاه از روی بدنه شومینه نیز وجود دارد.
 • گرمای کافی
  با توجه به اینکه شومینه های برقی بدون استفاده از دودکش، گرما را به طور مستقیم پراکنده می‌کنند، بنابراین گرما از بین نرفته و در تمام اتاق پخش خواهد گردید.
 • بدون نیاز به گاز
  شومینه های برقی کاملا ایمن هستند زیرا به هیچ سوختی مانند گاز نیاز ندارند، بنابراین هیچ نوع خطر گاز گرفتگی و .... وجود  ندارد.

شومینه گازی

یکی دیگر ازانواع شومینه ها شومینه های گازی می باشند. شومینه گازی از نظر ظاهری شبیه شومینه هیزمی و چوبی است، با این تفاوت که به جای چوب و هیزم با گاز کار کرده و دوده ایجاد نمی‌کند و گرما و حرارت بیشتری نسبت به شومینه چوبی و هیزمی تولید می نمایند.
شومینه گازی دارای شعله ی قابل کنترل و تنظیم ، طراحی متنوع و زیبا می باشد.


کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

دسته‌بندی