پکیج دیواری برقی


پکیج دستگاهی است که می تواند جایگزین موتورخانه مرکزی باشد. پکیج توانایی تأمین همزمان آب گرم مصرفی و آب گرم شوفاژ برای هریک از واحدهای ساختمان را دارد. پکیج ها به طور کلی در دو نوع دیواری و زمینی تولید می گردند. پکیج را می توان به راحتی به جای یک کابینت دیواری یا زمینی نصب کرد. پکیج ها علاوه بر بازدهی و راندمان انرژی بالایی که دارند، مصرف سوخت کمتر را نسبت به موتور خانه مرکزی بعنوان مزیتی بزرگ دارا هستند.  استفاده از پکیج علاوه بر حذف لوله کشی های گسترده در ساختمان باعث مستقل شدن هر یک از واحدها از نظر تامین گرمایش و آب گرم مصرفی می گردد.

نکات فنی مهم در خرید پکیج دیواری

  • برای محاسبه تقریبی ظرفیت پکيج شوفاژ مورد نیاز، متراژ واحد مسکونی را در 150 (کیلو کالری) و متراژ واحدهای اداری را در عدد 100 (کیلو کالری) ضرب می کنیم (زیرا واحدهای اداری مصرف آب گرم چندانی ندارند)  و در صورت نیاز می توانید با کارشناسان شرکت تاژان صنعت آریانو تماس بگیرید.
  • در شرایطی که محل نصب پکیج در فضای باز مانند بالکن یا پاسیو باشد و یا بخشی از مسیر دودکش به صورت افقی ( بیش از 30 سانتی متر) اجرا گردد، از پکیج شوفاژ فن دار استفاده می شود، چرا که یک فن هوادهی در بخش اگزوز، گازهای احتراق پکیج را به خارج از ساختمان منتقل می نماید. به همین دلیل پکیج دیواری فن دار معمولا به یک دودکش مخصوص دوجداره مجهز است که دود دستگاه از طریق این لوله به محیط بیرون تخلیه می شود.
  • پکیج شوفاژ دو مبدل در شرایطی مورد استفاده قرار می گیرد که یا آب ورودی املاح دارد و یا زیربنای آپارتمان بیش از 120 متر باشد. پکیج شوفاژ دو مبدل پکیج هایی هستند که به دلیل دارابودن دو مبدل حرارتی, (یکی برای سیستم گرمایش رادیاتورها و یک مبدل برای تامین آب گرم مصرفی )جریان آب گرم در آنها پیوسته بوده که سبب کاهش رسوب در مبدل و همچنین تامین آبگرم بیشتر می شود.
  • برخی از مدل های پکیج های گرمایشی مجهز به سیستم حفاظت در مقابل یخ زدگی می باشند که برای فعال بودن این سیستم، شرایط زیر الزامی می باشد.
  1. اتصال به برق
  2. حداقل فشار یک اتمسفری به آب داخل
  3. اتصال گاز پکیج (قابلیت نصب در خارج از آپارتمان)
  • استفاده از یک پکیج گرمایشی برای دو واحد اداری که مصرف آب گرم چندانی ندارند در صورت متناسب بودن قدرت گرمایش پکيج با متراژ واحدهای مذکور و رعایت برخی تمهیدات فنی قابل انجام است، در خصوص واحدهای مسکونی با توجه به محدودیت تامین آبگرم در پکیج ها و نیز امکان مصرف آبگرم همزمان در دو واحد مسکونی، نصب یک پکيج گرمایشی برای دو واحد مسکونی (هرچند متراژ کمی داشته باشند) مطلقا مناسب نمی باشد.
  • روش رایج سیستم تامین گرمایش ساختمان استفاده از (پکیج دیواری + رادیاتور) یا (پکیج دیواری + داکت اسپلیت) یا (پکیج دیواری + فن کوئل سقفی) که برای تامین هوای گرم در فصل سرد سال باید آبگرم پکیج قادر به رسیدن و حرکت در کوئل فن کوئل یا داکت اسپلیت باشد. در اینصورت با توجه به محدود بودن فشار پمپ سیرکولاتور پکیج های دیواری لازم است محاسبه قطر لوله ها و انجام  لوله کشی سیستم گرمایش از محل پکیج تا کوئل فن کوئل یا داکت اسپلیت دقیقا براساس جدول لوله کشی سیستمهای بسته و زیر نظر کارشناسان تاسیسات انجام پذیرد تا آب گرم پکیج قادر به رسیدن به کوئل فن کوئل و داکت اسپلیت باشد.

عملکرد پکیج در فصول مختلف سال

در فصل تابستان وظیفه پکیج تنها تامین آب گرم مصرفی و بهداشتی است، طوری که هر زمان نیاز به آبگرم باشد با باز کردن شیر آبگرم مصرفی، مشعل پکیج به صورت اتوماتیک روشن می شود و همزمان با قطع مصرف آب و بستن شیر آبگرم، مشعل پکیج خاموش می شود که وظیفه کنترل آن بر عهده ی برد الکترونیک پکیج می باشد، اما در فصول سرد سال پکیج علاوه بر تامین آبگرم مصرفی باید آب رادیاتور و مدار های گرمایشی را نیز تامین نماید.

در سایت مرجع و فروشگاهی تاسیسات کلاب انواع پکیج های گازی، گازوئیلی، برقی، چگالشی، دوگانه سور و سه گانه سوز در اختیار مشتریان گرامی قرار گرفته است، همچنین شایان ذکر می باشد که کاربرد پکیج های گازوئیلی دوگانه سوز در ویلاها و منازل حیاط دار می باشد.

در سایت مرجع و فروشگاهی تاسیسات کلاب انواع پکیج های گازی، گازوئیلی، برقی، چگالشی، دوگانه سور و سه گانه سوز در اختیار مشتریان گرامی قرار گرفته است، همچنین شایان ذکر می باشد که کاربرد پکیج های گازوئیلی دوگانه سوز در ویلاها و منازل حیاط دار می باشد.

از جمله برند های پکیج برقی موجود در سایت تاسیسات کلاب، برند اوستا و برند آلپ می باشد.کمی صبر کنید...

دسته‌بندی