کوئل گرمایشی

کوئل گرمایشی

کوئل گرمایشی

کوئل آبگرم وسیله‌ای کاربردی درراستای ایجاد گرما می‌باشد، کوئل های آب گرم از لوله‌های مارپیچ مسی با فین‌های موج دار آلومینیومی ساخته می‌شوند. سیالات در کوئل های آب گرم جریان دارند و با گذر کردن هوای محیط، باد گرم مطبوعی به فضای ساختمان اضافه میکند.اغلب از کوئل آبگرم در داکت اسپلیت‌ها و فن کوئل ها استفاده میکنند که عملکردی مناسب دارند.این دستگاه‌ها برای تاسیسات تهویه مطبوع ساختمان کاربرد دارند.آبگرم ، دمایی مطبوع را از خود انتشار می‌دهد که بسیار دلپذیر است و آرامش محیط را افزایش میدهد.

انواع کوئل آبگرم

این مبدل‌های آب گرم در دو نوع متفاوت از یکدیگر طراحی شده‌اند که بسته به میزان مساحت ساختمان متفاوتند و به شرح ذیل میباشند:

کوئل دو ردیفه: کوئل‌های دو ردیف از لوله‌ی مس با ضخامت 1/2 اینچ طراحی می‌شوند که از فین با ضخامت 150 میکرون برای افزایش سطح تبادل حرارت در آنها استفاده می‌گردد.البته نوع فین میتواند از هر دو نوع بلوفین یا معمولی باشد که بلوفین‌ها در برابر رسوبات و خوردگی بسیار مقاوم تر هستند. 


کوئل سه ردیفه: کوئل‌های سه ردیف از لوله‌های مسی ساخته میشوند که اندازه آن به طور استاندارد 3/8 اینچ می‌باشد. که لایه‌ای از فین آلومینیوم در دو سمت مبدل کوپل شده تا اثر گرمایی بهتری را ایجاد نماید.ضخامت فین‌ها باید 150 میکرون باشد و حتما از نوع موجدار باشند.آبگرم توسط شوفاژ یا موتور خانه به کویل مسی پمپ میگردد و هوای سرد توسط فن‌های اسپیلت به سمت کوئل دمیده می‌شود.به همین ترتیب هوا گرم شده و دمای داخلی ساختمان به درجه مطبوع میرسد.
کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

دسته‌بندی