رادیاتور پنلی

رادیاتور پنلی

امروزه یکی از روش های رایج گرمایش در ساختمان ها و منازل استفاده از انواع رادیاتور پره ای (آلومینیومی ، فولادی) و رادیاتور پنلی می باشد. آب موجود در رادیاتورها در سیستم حرارت مرکزی ساختمان (موتورخانه مرکزی) توسط تجهیزاتی مانند مشعل و دیگ، گرم می‌شود و این آب گرم‌ توسط پمپ و لوله ها به قسمت‌های مختلف ساختمان هدایت و وارد رادیاتورهای هر قسمت می‌شود؛ هنگامیکه گرمای آب در اثر تبادل حرارت با محیط توسط رادیاتورها کاهش یابد، دوباره اب به موتورخانه هدایت شده تا گرم شود و این چرخه بارها تکرار می شود.
از رادیاتورها در مکان هایی که نیاز به کنترل دقیق دما و رطوبت ندارند استفاده می گردد چرا که رادیاتورها عمدتاً دارای توانایی تولید گرما می باشند و قابلیت تنظیم درجه حرارت و رطوبت محیط را ندارند اما رادیاتورها در عین حال میزان رطوبت نسبی اتاق را نیز کاهش می دهند.

رادیاتورهای پنلی اغلب از جنس فولاد می باشند و امروزه استفاده از آنها در اکثر کشورهای اروپایی رواج پیدا کرده است. به طوریکه استفاده از رادیاتورهای پنلی یا پانل رادیاتورها که در گروه رادیاتورهای فولادی عرضه می گردند، به دلیل ظرافت و زیبایی بیشتر و قیمت مناسب تر نسبت به انواع دیگر رادیاتور فولادی در حال افزایش است.


رادیاتور پنلی 120 سانت ایران رادیاتور

نکات مهم در انتخاب رادیاتور پنلی

به طور میانگین و نرمال در طبقات وسط ساختمان برای هر متر مربع از بنای مفید حدود 85 کیلوکالری، برای طبقه بالای پارکینگ برای هر متر مربع، حدود 95 کیلو کالری و همچنین برای واحد هایی که در زیر سقف ساختمان واقع شده اند، حدود 120 کیلوکالری در نظر گرفته می شود.

رادیاتورها در مجاورت جداره های پیرامونی و سرد ساختمان مانند زیر پنجره ها و نزدیک جداره های خارجی ساختمان نصب گردند.
استفاده از شیرهای ترموستاتیک رادیاتور به جای شیرهای معمولی برای رادیاتورها یک اجبار هوشمندانه و اقتصادی محسوب می شود. این شیرها به شدت از هزینه های مصرف گاز را کاهش می دهد، همچنین در افزایش عمر موتورخانه یا پکیج گرمایشی نیز تأثیر بسیاری دارد.
استفاده از شیر هواگیری خودکار رادیاتور باعث سهولت در عمل هواگیری می شود و به علاوه خطر نشت آب از رادیاتور را کاهش می‌دهد.
هواگیری هر سال در اول فصل سرما در حالتی که پمپ گردش آب رادیاتورها را خاموش باشد از الزامات اصول نگهداری تجهیزات گرمایشی می باشد.

مزایا و معایب رادیاتور پنلی


مزایا:

  • یکنواختی بیشتر در گرمایش محیط نسبت به رادیاتورهای پره ای
  • سطح تابش یکنواخت و گرمای تابشی بیشتر نسبت به انواع رادیاتور پره‌ای
  • زیبایی و تناسب با اغلب طرح‌های دکوراسیون داخلی
  • نصب یکپارچه و آب بندی خوب
  • امکان نصب از هر دو طرف بلوک رادیاتورها در محل خود

معایب:

  • به علت استفاده از فولاد، امکان زنگ زدن و سوراخ شدگی در بلند مدت نسبت به انواع آلومنیومی
  • امکان افزایش یا کاهش ظرفیت حرارتی رادیاتور به پنل وجود ندارد.
  • در صورت سوراخ شدن پنل رادیاتور امکان تعمیر مقرون به صرفه تقریباً وجود ندارد. (کل پنل باید تعویض شود)

در سایت مرجع و فروشگاهی تاسیسات کلاب انواع رادیاتور های پره ای، پنلی، دکوراتیو و رادیاتور حوله خشک کن (از جنس آلومینیوم، فولاد و استیل) در اختیار مشتریان گرامی قرار گرفته است.

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

دسته‌بندی