مخازن پلاستونیک


پلاستونیک در سال 1385 در شهرک صنعتی شماره یک ساری (استان مازندران) تأسیس شد. و در حال حاضر با تولید سالیانه در حدود 1300 تن انواع محصولات پلی اتیلنی نقش مهمی در تأمین تقاضای بازار داخل کشور و کشورهای همسایه برعهده دارد.

هر ساله به دلیل کاهش میزان بارندگی های فصلی و نیز بهره برداری بیش از اندازه از سفره های آب زیر زمینی ، با کمبود شدید آب شرب مواجه هستیم و نیز با توجه به افزایش میزان این کمبود در ماه های گرم سال و همچنین افت فشار آب شهری می بایست با نصب مخازن ذخیره آب شرب در مسیر ورودی لوله های آب به ساختمان ، میزان آب مصرفی خود را مدیریت نموده و از بروز مشکلات مربوط به کاهش فشار آب جلوگیری نماییم .

یکی از مشکلات عمده در ذخیره آب شرب رشد جلبک ها و باکتری ها درون مخازن ذخیره آب می باشد . شرکت پلاستونیک با استفاده از لایه های رنگی در تولید مخازن چند لایه از ورود نور به داخل مخزن جلوگیری نموده و از این طریق مانع از رشد جلبک ها و باکتری ها درون مخزن شده است . بنابر این استفاده از مخازن سه لایه برای ذخیره آب شرب توصیه می شود .

                                                           

  چه تفاوتی میان مخازن تک لایه و چند لایه ( دو ، سه ، چهار و ... ) وجود دارد ؟

مخازن تک لایه با استفاده از مواد پلی اتیلن بی رنگ تولید شده و به دلیل دارا بودن جداره نیمه شفاف مشاهده سطح سیال داخل مخزن امکان پذیر است ولی در مخازن چند لایه به دلیل وجود لایه های رنگی از نفوذ نور و رشد جلبک ها درون مخزن جلوگیری می شود .

 مخازن گالوانیزه (فلزی) یا مخازن پلاستیکی (پلی اتیلنی) ؟

مخازن فلزی به دلیل تماس مداوم با آب خصوصا نقاط جوشکاری شده آن مواد تجزیه شده و آب را مسموم می نماید که یکی از این مواد سمی دی اکسید آهن می باشد ولی مخازن پلاستیکی ( پلی اتیلنی ) بدلیل بهداشتی بودن مواد اولیه به کار رفته در ساخت آن ها هیچگونه رنگ ، بو و مزه ای به آب اضافه نمی نماید و نیز در مخازن چند لایه بوسیله جلوگیری از عبور نور مانع از رشد جلبک و آلودگی آب درون این مخازن می گردد .

نحوه محاسبه حجم آب مورد نیاز برای ذخیره :

بر اساس توصیه سازمان نظام مهندسی ساختمان هر واحد مسکونی که دارای 4 نفر ساکن باشد ، طی مدت زمان 24 ساعت قطع آب ، نیاز به 250 لیتر آب ذخیره شده دارد . بنابراین بر اساس فرمول:

(250 * تعداد واحد = حجم مخزن مورد نیاز به لیتر ) می توان حجم مخزن ذخیره آب مورد نیاز را بدست آورد .کمی صبر کنید...