دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب

نفوذ آلودگی به آب و نیترات در فاضلاب های انسانی، سبب افزایش آلودگی لایه های مختلف خاک و منابع آبی بسیاری شده است و این امر برای سلامتی بسیار خطرناک بوده و می تواند منجر به بروز بیماری های مرگبار شود.

برخی منابع آبی حاوی آلاینده های بسیاری از جمله پس آبهای صنعتی و خانگی، گل و لای، انگل، باکتری، میکروارگانیزم های بیماری زا و ... می باشند که برای سلامتی انسان بسیار مضر بوده و در جریان کلرزنی تصفیه آب شهری بطور کامل از بین نمیروند؛ لذا به منظور حذف کامل آلاینده های شیمیایی محلول در آب و مواد معلق، میکروب ها، باکتری ها، فلزات سنگین و همچنین حذف کامل نیترات و تنظیم سختی آب در محدوده برآورده نمودن نیاز های آب شرب خانگی از دستگاه های تصفیه آب خانگی که مجهز به فیلترهای ممبرین،فیلتر الیافی و... باشد، استفاده می گردد.
دستگاه های تصفیه آب خانگی نه تنها به طور کامل آلاینده های آب را از بین می برند، بلکه با استفاده از فیلتراسیون و افزودن یون های مفید برای بدن به آب، آب سالم، سبک و گوارا جهت نوشیدن و استفاده از آن در مصارفی مانند آشپزی را تامین می کند.

لزوم استفاده از دستگاه تصفیه آب

جوشانیدن آب مصرفی موجب از بین بردن آلودگی میکروبی موجود در آب نمی گردد و ناخالصی و سختی های حل شده در آب را نیز از بین نمی برد بلکه با هرچه بیشتر جوشاندن آب، میزان غلظت املاح و نیترات موجود در آن افزایش می یابد و خود سبب بروز بیماری های متعددی می گردد، لذا باوجود این باور بسیار غلط در میان عده ای از مردم جوشانیدن آب موجب بهبود کیفیت و تصفیه آب نمی شود، بنابراین استفاده از دستگاه تصفیه آب اقدامی بسیار موثر جهت از بین بردن آلودگی های موجود در آب می باشد.

در تأسیسات تصفیه آب شهری، نیترات که از خطرناک ترین آلاینده های آب می باشد به هیچ عنوان حذف نمی شود و برای حذف آن به دستگاه تصفیه آب مجهز به فیلترهای پیشرفته نیاز است.

در تصفیه خانه های شهری کلر افزوده شده به منظور از بین بردن باکتری و ضدعفونی کردن آب, ارتباط مستقیم با بسیاری از سرطان ها و ناهنجاری های جنینی و همچنین بیماری های قلبی و آسم دارد، همچنین ته مانده میکروارگانیزم های کشته شده در اثر کلر زنی در آب باقی مانده که آلودگی دیگری در آب می باشد و برای از بین بردن آلودگی موجود نیاز به دستگاه تصفیه آب می باشد.

معمولا آب تصفیه شده از تصفیه خانه های شهری از میان لوله های زنگ زده و قدیمی کیلومترها عبور می کند که این خود موجب آلوده شدن مجدد آب تصفیه شده می گردد

گاز کلر در استخر و حمام برای ریه انسان مضر می باشد و تماس کلر با پوست و مو موجب ریزش مو و آسیب به پوست می گردد، بنابراین توصیه می شود که کلر موجود در آب لوله کشی شهری مصرفی نیز توسط دستگاه های تصفیه آب خانگی کاملا حذف گردد.

به منظور حفظ و نگهداری طولانی مدت کیفیت آب در بطری های آب معدنی از مواد نگهدارنده ای مانند فلوراید در آب این بطری ها استفاده می گردد، که این ماده از عوامل شیمیایی بوده و مصرف مداوم آن نیز خطرناک است.

فواید دستگاه تصفیه آب 6 مرحله ای

استفاده از دستگاه تصفیه آب 6 مرحله ای باعث حفظ سلامتی بدن، بهبود کیفیت و طعم غذا و نوشیدنی ها، رقیق ساختن خون جهت جریان راحت‌تر خون در عروق، کمک به هضم و گوارش بهتر غذا، پیشگیری از یبوست، حمل مواد غذایی به تمام سلول‌های بدن، تامین رطوبت پوست چشم‌ها- دهان و ریه، زدودن سموم، پیشگیری از سر درد و سر گیجه، جلوگیری از چین و چروک پوست می شود.

انواع دستگاه تصفیه آب

  • دستگاه تصفیه آب زیرسینکی
  • دستگاه تصفیه آب رومیزی
  • دستگاه تصفیه آب سردوشی
  • دستگاه تصفیه آب سرشیری

یکی از جالب ترین و قابل لمس ترین موارد پس از نصب و بهره برداری از دستگاه تصفیه آب خانگی در زمان استفاده از آب خروجی آنها برای تهیه چای یا قهوه می باشد ، که در صورت استفاده از دستگاه تصفیه آب جهت تهیه چای ، قهوه ، غذا ، خواهید توانست از بهترین عطر و طعم چای ، قهوه و غذای خود لذت ببرید.

در سایت مرجع و فروشگاهی تاسیسات کلاب بورس انواع لوازم خانگی، انواع دستگاه تصفیه آب و ... در اختیار مشتریان گرامی قرار گرفته است.
کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

دسته‌بندی