باربیکیو


باربیکیو

باربیکیو در طرح ها، رنگ‌ها ، ابعاد و انواع مختلفی ، مانند  باربیکیو دیواری ، باربیکیو رومیزی یا ایستاده تولید می شود. باربیکیو ها  از نظر نوع سوخت به انواع مختلفی نظیر باربیکیو گازی، برقی، ذغالی و...  تقسیم می شوند.
همانطور که میدانید، یکی از بهترین روش‌ها  برای کباب‌پز کردن مواد غذایی و پخت کباب استفاده از باربیکیو می باشد، که  می‌توان از آن درقسمت‌های داخلی خانه مانند پاسیو، حیاط خلوت، بالکن، حیاط،  روف گاردن و... نیز استفاده نمود.
در هنگام خرید باربیکیو باید به نکاتی از قبیل نوع سوخت گاز، ذغال و ... همچنین جنس بدنه باربیکیو و ضدزنگ بودن و مقاومت آن در برابر رطوبت، جنس صفحات گریل، کیفیت، اندازه و ابعاد باربیکیو ( با توجه به تعداد افراد خانواده و افرادی که می خواهید برایشان غذا تهیه کنید و همچنین فضای قابل دسترس تان برای نصب باربیکیو ) و... توجه نمایید.                                                                       

 نکات مهم استفاده از باربیکیو :

  • باربیکیو را قبل و بعد از استفاده تمیز و ضدعفونی نمایید.  این امر نه تنها سلامت شما را تأمین می کند، بلکه در طول عمر بیشتر  باربیکیو نیز مؤثر می باشد.
  •  باربیکیو را بر روی یک سطح صاف بگذارید و مطمئن شوید که با برخورد دست در حین کار نمی افتد. همچنین مطمئن شوید که پایه های کباب پز و باربیکیو ‌محکم است.
  •  یک  نکته بسیار مهم در استفاده از باربیکیو، کباب پز یا منقل های ذغالی  اینست که به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی مطلقا روی اجاق روشن و در حال کار  هیچ ماده آتش زایی مانند الکل، نفت و خصوصا بنزین جهت بهبود و افزایش شعله  یا گرمایش آن نریزید.
  •  ریختن الکل، بنزین یا نفت روی ذغال در حال احتراق موجب آتش  گرفتن فوری مایع احتراقی در هوا و بطری حاوی آن گردیده و موجب آتش سوزی و  آسیب شدید به فرد و حتی محوطه انجام این اقدام می گردد!
  • هرگونه چربی یا باقی‌مانده‌ مواد غذایی را از روی باربیکیو و سینی زیر  آن تمیز نمایید. در هنگام استفاده از باربیکیو ذغالی نیز قبل از شروع به  تمیز کردن باربیکیو، صبر کنید تا ذغال‌ها سرد شوند و بعد آنها را بردارید.
  • در هنگام استفاده از  باربیکیو گازی شلنگ گاز را بررسی  کنید که نشتی نداشته باشد و همچنین اگر شعله باربیکیو گازی شما خاموش شود،  ابتدا گاز را بسته و باربیکو را بطور کامل خاموش نمایید و حدود 5 دقیقه صبر  کرده و دوبار امتحان کنید.
  •  در هنگام استفاده از باربیکو به هیچ عنوان باربیکیو روشن را جابجا نکنید.


کمی صبر کنید...

دسته‌بندی