کلر زن

کلر زن

استخرهای شنا باید به طور منظم تمیز و بهداشتی شوند، تا از رشد مواد مضر مثل باکتری‌ها، ویروس‌ها، جلبک‌ها و لارو حشرات در آب و در اطراف کناره‌ها و کف استخر جلوگیری شود. از تصفیه کننده استخر برای فیلتر کردن مواد مضر از ورودی آب استفاده می‌شود، اما آن‌ها به تنهایی کافی نیستند. مواد شیمیایی نظیر کلرین و برومین اغلب در آب استخر مورد استفاده قرار می‌ گیرند تا آن را تمیز و سالم نگه دارند. کلرین پرکاربرد ترین ماده مورد استفاده برای ضدعفونی استخر است، اما باید در تمام زمان‌ها نظارت دقیق داشته باشید، چون مقادیر زیادی آن می‌تواند پوست را تحریک کرده و موجب مشکلات سلامتی دیگر افرادی شود که از این استخر استفاده می‌کنند. برای کنترل مقادیر کلر در اب می توانید از انواع مدل های دستگاه کلرزن استخر بسته ابعاد و حجم فضای خود استفاده نمایید.  

کلر زن چیست و کلر زنی برای چه هدفی انجام می شود؟

برخی از میکرو ارگانیسم ها به نام پاتوژن ها ممکن است به سلامت انسان آسیب برسانند. اگر آب بدون تصفیه مناسب برای از بین بردن پاتوژن مصرف شود، ممکن است باعث بیماری هایی مانند اسهال شود. بیماری که توسط آب پخش می شود، به عنوان بیماری آبی شناخته می شود. کلر زنی فرایندی است که در آن کلر به آب اضافه می شود تا میکروارگانیسم ها، از جمله پاتوژن های مضر را کشته یا غیرفعال کند. اگرچه کلر یک ماده ضدعفونی کننده موثر است، اما نمی تواند تمام میکروارگانیسم های مضر را از بین ببرد. به طور کلی، کلر بر روی باکتری ها تاثیر زیادی دارد. در برابر ویروس های معدودی موثر است و در برابر برخی از پروتئین ها نیز مؤثر است و می توان با وجود برخی مشکلات از آن برای گند زدایی و ضد عفونی کردن استفاده نمود.

کلر زن خطی چیست ؟

کلرزن خطی دستگاهی است که برای تزریق کلر به آب استخر و جکوزی به منظور ضدعفونی کردن و گندزدایی آب استخر. کلر زن خطی همانطور که از نام آن مشخص است بر روی خط لوله تصفیه آب یا جکوزی نصب می شود و بهترین محل نصب آن بعد از تمام تجهیزات تصفیه و گرمایشی آب و قبل از ورودی آب استخر یا جکوزی می باشد .

                                                                 

نکات لازم در استفاده از کلر زن خطی

نحوه نگهداری و مراقب از کلر زن خطی می‌تواند این اطمینان را ایجاد کند که همواره آب استخر دارای سطح استانداری از ماده کلر است. در صورت به وجود آمدن کوچک‌ترین اختلال در کارکرد کلر زن خطی، سطح کلر آب تغییر یافته و می‌تواند خطرآفرین باشد. رعایت نکات زیر تا حد زیادی می‌تواند نگرانی شما برای عملکرد درست دستگاه کلر زن خطی استخر را از بین ببرد.

لازم است افرادی که مسئول قرار دادن قرص کلر در کلر زن خطی هستند، این مورد را همیشه به یاد داشته باشند که قبل از باز کردن درب محفظه کلر، پمپ استخر و کلر زن خطی را خاموش کرده و بعد از چند دقیقه درب آن را باز کنند. در این فاصله آب و بخار کلر تا حدودی از بین می‌رود با این حال در زمان باز کردن درب محفظه از ماسک‌های مناسب استفاده کنید، زیرا تنفس بخار کلر خطرناک است.

 

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

دسته‌بندی