داکت اسپلیت

داکت اسپلیت

داکت اسپلیت یا همان اسپلیت های کانالی یک کندانسور بزرگتر با ظرفیتی چند برابر کندانسورهای کولرگازی هستند که قدرت ایجاد سرمایش و گرمایش را در واحد های مختلف بصورت همزمان ایجاد میکنند. داکت اسپلیت جایگزین چند کولرگازی و اسپلیت می شود و از نظر هزینه بسیار مقرون بصرفه بوده و فقط نیاز به کانال کشی از محل نصب در هر واحد تا نقاط مختلف همان واحد از بالای سقف کاذب را دارد.
از جمله برندهای معتبر داکت اسپلیت می توان به ال جی، هایسنس، دایکین، میدیا و گرین اشاره نمود.

داکت اسپلیت ها متشکل از 2 بخش یونیت داخلی (هواساز) و یونیت خارجی (کندانسور) می باشند که این 2 بخش توسط 2 لوله مسی به یکدیگر مرتبط می شوند، هوای سرد را تامین می کنند و آن ها را توسط کانال های اجرا شده داکت اسپلیت در اتاق ها یا سالن هر واحد آپارتمانی (در داخل سقف کاذب) توزیع می نمایند.
به طور کلی در کندانسور داکت اسپلیت ها (یونیت خارجی) گاز مبرد خنک می شود و از طریق لوله مسی به شیر انبساطی (expantion valve) و از آنجا به صورت گاز مبرد و آماده جذب گرمای محیط به کویل یونیت داخلی داکت اسپلیت منتقل می گردد. در کویل های یونیت داخلی گرمای هوای محیط داخلی توسط گاز مبرد درون کوئل گرفته شده و هوای خنک شده توسط فن (پنل داخلی ) به درون کانال رفت هوا منتقل می گردد.

داکت اسپلیت به دو نوع اینورتر و معمولی تقسیم می گردد.

تعیین ظرفیت داکت اسپلیت

 1. در شرایط آب و هوایی مانند تهران و در طبقات وسط ساختمان (که در معرض تابش نورخورشید به سقف در تابستان و سرمای سطح بام در زمستان نمی باشند)، به ازای هر 35 یا 40 متر مربع سطح کلی و ناخالص آپارتمان حدود یک تن تبرید  در نظر گرفته می شود ( هر متر مربع فضای مفید حدود 400 btu/hr ). اگر متراژ هر یک از واحد های آپارتمان شما بیش از 120 متر مربع باشد، برای هر واحد دو دستگاه داکت اسپلیت مورد استفاده قرار گیرد . (Btu/hr 12000 معادل یک تن تبرید)
 2. در صورتیکه واحدهای آپارتمان شما حتی تا متراژ 200 متر مربع باشند نیز می توانید با استفاده از برق تک فاز ولی 50 آمپر ، از داکت اسپلیت های تک فاز استفاده نمایید، اما برای واحدهای بالاتر از 200 متر مربع موظف به اخذ برق سه فاز بر اساس بخشنامه شرکت توانیر می باشند.
 3. معمولا به ازای هر یک تن ظرفیت داکت اسپلیت معادل CFM 400 حجم هوادهی مناسب است.
     ظرفیت داکت اسپلیت        برای واحد های وسط و همکف (m2)برای واحد های زیر پشت بام (m2)
18000تا 40تا 25
24000تا 50 تا 30
30000تا 60 تا 40
36000تا 85 تا 60
48000 تا 110تا 75
60000تا 150تا 100

مزایای استفاده از داکت اسپلیت

 • کاربرد دوگانه سرمایش و گرمایش
 • حذف سیستم چیلر، برج خنک کننده، موتور خانه مرکزی، رادیاتورها و لوله کشی های مربوطه
 • امکان استفاده از هوای تازه (Fresh Air) در صورت نیاز
 • حذف رطوبت از فضا و فیلتراسیون هوا و کاهش آلودگی و بیماری
 • امکان استفاده از سیستم گرمایش با کویل آبگرم
 • قابلیت نصب داکت اسپلیت برای فضاهای وسیع با کاربری متنوع
 • امکان قراردادن فیلتر تصفیه هوا و نیز کنترل دمای هر نقطه از فضا به وسیله ترموستات و دریچه های ترموستاتیک تنظیم هوا به صورت مجزا
 • راه اندازی و کاربری آسان داکت اسپلیت ها
 • طول عمر مناسب داکت اسپلیت ها


داکت اسپلیت 36 هزار معمولی بوش Bosch

                       کانال کشی داکت اسپلیت


داکت اسپلیت 30 هزار اینورتر سامسونگ

تفاوت داکت اسپلیت معمولی و اینورتر

به طور خلاصه تفاوت داکت اسپلیت اینورتر و معمولی در این است که داکت اسپلیت معمولی، دارای موتور با دور ثابت است؛ برای مثال اگر دمای اسپلیت را روی درجه ای تنظیم نماییم، اسپلیت دمای خانه را به آن درجه می‌رساند و سپس موتور آن خاموش می‌شود و هنگامی که دمای محیط کاسته شد، موتور دوباره روشن می‌گردد. اما در داکت اسپلیت اینورتر، دور موتور، متغیر است و نسبت به دمای خانه تغییر می‌کند که این موضوع در نهایت باعث صرفه جویی در مصرف برق و انرژی می گردد.

در سایت فروشگاهی آنلاین تاسیسات کلاب انواع داکت اسپلیت های اینورتر و معمولی در برند ها و ظرفیت های مختلف با گارانتی معتبر و شرکتی در اختیار شما مشتریان گرامی قرار داده شده است.

 

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش: