چیلر

چیلر

در سیستم های تهویه مطبوع مرکزی، چیلر مرکز ثقل سیستم تهویه مطبوع به شمار می رود.

 چیلرها به دو دسته کلی چیلرهای تراکمی (چیلر تراکمی آبی - چیلر تراکمی هوایی) و چیلر های جذبی تقسیم بندی می شوند.

چیلر تراکمی آبی

مزیت اصلی چیلرهای تراکمی آبی نسبت به چیلر های هوایی، راندمان (COP) بالاتر و قیمت کمتر نسبت به چیلر های هوایی است، البته چیلرهای آبی، بدلیل اینکه نیاز به خرید، نصب و نگهداری برج خنک کننده دارد ممکن است در برخی پروژه ها ایجاد محدودیت نماید.

چیلر تراکمی هوایی

مزیت اصلی چیلرهای تراکمی هوایی نسبت به چیلرهای آبی، امکان استفاده در هرگرنه شرایط آب و هوایی شرجی، امکان نصب در پشت بام، بالکن یا هر فضای دیگری خارج از موتورخانه و همچنین عدم نیاز به مصرف آب و نصب برج خنک کننده برای خنک نمودن مبرد و کندانسور در چیلرهای هوایی می باشد.

چیلر جذبی


چیلر هوا خنک اسکرال 20Ton " تبخیر صنعت "


چیلر اسکرال مدولار 20 تن  میدیا Midea

چیلر های جذبی یکی از تجهیزات تولید سرمایش در سیستمهای تهویه مطبوع مرکزی بوده که مزیت اصلی آن ها مصرف برق خیلی پایین تر نسبت به چیلرهای تراکمی می باشد، اما نیازمند انرژی حرارتی زیادی (مانند آبگرم – آب داغ – بخار – شعله مستقیم) می باشند و چالش هایی نظیر هزینه اولیه بالاتر از چیلرهای تراکمی، اشغال فضای بیشتر نسبت به چیلر های تراکمی، هزینه نگهداری بالا، راندمان پائین تر نسبت به چیلر های تراکمی پیش رو می باشد.

انتخاب ظرفیت چیلر

به طور کلی کارشناسان تاسیسات برای محاسبه ظرفیت چیلر مورد نیاز در هر پروژه که بر مبنای محاسبه دقیق ظرفیت بار برودتی کل انجام می گردد، علاوه بر محاسبه پارامترهایی مانند شرایط جغرافیایی (Ambient Temperature) و دمای طرح خارج تابستان، ارتفاع از سطح دریا، رطوبت نسبی هوا، نوع کاربری ساختمان (دما طرح داخل)، نوع مصالح به کار رفته و اجرای نمای ساختمان، جهت قرارگیری ساختمان نسبت به زاویه تابش خورشید، تعداد طبقات و سطح زیر بنای ساختمان، تعداد نفرات و تجهیزات کوچک و بزرگ الکتریکی داخل ساختمان و ...، به حجم آب سرد مورد نیاز و ضرایب اطمینان کافی در عملکرد چیلر توجه می نمایند. اما چنانچه مایل به استفاده از امکان محاسبه سر انگشتی (فاز 1) چیلر مورد نیاز ساختمان های مسکونی و اداری در شرایط آب و هوایی مانند تهران باشید، معمولا به ازای هر 100 متر مربع از ساختمان به طور تقریبی ظرفیت نامی 4 تن تبرید در نظر گرفته می شود.

در سایت فروشگاهی تاسیسات کلاب انواع سیستم های تهویه مطبوع، چیلر ، مینی چیلر و غیره در ظرفیت های مختلف با برند های مختلف دارای گارانتی معتبر و شرکتی در اختیار شما مشتریان گرامی قرار گرفته است.

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

دسته‌بندی